Časté dotazy

Potřebuji doporučení od lékaře k první návštěvě u vás?

Odpověď: Nepotřebujete, první návštěva může být pouze konzultační, bez doporučení praktického stomatologa. Pozor, pojišťovny konzultace nehradí, současná cena je 400 Kč. Pokud vám lékař doporučení napíše, jedná se již o vyžádané vyšetření, které pojišťovna hradí.

Moje dítě má jít na rentgenové vyšetření. Neublíží mu to?

Odpověď: Opravdu nemusíte mít obavu. Moderní rtg přístroje jsou velmi šetrné a dávka záření, kterou organismus při panoramatickém rtg dostane je srovnatelná s dvouhodinovým sledováním staršího typu televize.

Proč se u dětí dělají rentgenové snímky?

Odpověď: Protože poměrně často zjišťujeme, že dítě nemá vůbec některé zuby založené. Tomuto zjištění musíme samozřejmě přizpůsobit léčbu. Také potřebujeme být informováni o poloze a stavu prořezávání stálých zubů.

Mohu mít rovnátka ve vyšším věku?

Odpověď: Samozřejmě, záleží pouze na stavu kosti kolem zubů a na Vašem odhodlání. Naší současně nejstarší pacientce je 70 let. Nikdy není pozdě!

Používáte průhledná rovnátka?

Odpověď: Váš dotaz se zřejmě týká zámků u fixních rovnátek. Ano, používáme, v současné době jsou zřejmě neoblíbenější safírové zámky. Ty jsou kvalitou srovnatelné s kovovými a přitom jsou na zubech prakticky neviditelné.

Moje dítě si ještě v 5 letech cucá palec. Bude z toho mít křivé zuby?

Odpověď: Dumlání palce je opravdu zlozvyk, který má vliv na postavení zubů. Podle našich zkušeností změny, které vznikají ještě kolem pátého roku, nejsou nevratné. Je však třeba zlozvyk odstranit. Někdy stačí jednoduché rovnátko Místo palce se dumlá rovnátko a zuby se pomalu vracejí do správné polohy. Pokud však zlozvyk přetrvává do vyššího věku, může dojít k deformacím kostí a chrupu, které se jen velmi obtížně odstraňují.

Mám alergii na nikl. Vadí to?

Odpověď: Veškeré alergie, zvlášť na kovy, je potřeba nám hlásit. U snímacích rovnátek tato alergie obvykle nevadí. U pevných rovnátek vybíráme takové druhy materiálu, které nikl neobsahují.

Máte dotaz? Zeptejte se

Jméno
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Sdělení
Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:

Webové stránky: NETservis s.r.o.

© 2009 Ortodoncie. Všechna práva vyhrazena. Mapa webu
Ortodoncie, Makovského 1339, 163 00 Praha 6 - Řepy, Tel.: 235 325 933, E-mail: info(zavináč)ortodoncie-praha.cz